Leicester City kontra Tottenham: remis 1-1, po jednym punkcie

W meczu otwarcia Premier League w tym sezonie Leicester City grało z Tottenhamem u siebie. Po 90 minutach zaciętej rywalizacji obie drużyny zakończyły pierwszy mecz wynikiem 1-1. Bramka Vardy’ego pomogła Leicester City wyrównać wynik, a główka Polo otworzyła wynik dla Tottenhamu.

Na początku meczu Leicester City było w dobrych nastrojach na własnym boisku i szybko rozpoczęło atak. Tottenham nie dał się pokonać. Obie drużyny walczyły zaciekle w środku pola, a boisko było pełne prochu. W pierwszej połowie Brennan Johnson, ubrany w Koszulka Tottenham, miał świetną okazję do zdobycia gola. Jego wolej był bardzo groźny, ale został dzielnie obroniony przez bramkarza Leicester City. Następnie Tottenham kontynuował atak, a główka Romero była lekko niecelna, przez co nie wykorzystał szansy na przełamanie impasu.

W 35. minucie gry Tottenham w końcu wykorzystał okazję. Pomocnik James Maddison posłał precyzyjne dośrodkowanie z prawej strony, a Pedro Porro wyskoczył wysoko w polu karnym i skierował piłkę głową do bramki, pomagając Tottenhamowi objąć prowadzenie 1-0. Ten gol pozwolił drużynie gości na chwilowe przejęcie inicjatywy na boisku.

W drugiej połowie Leicester City szybko dostosowało się i wzmocniło ofensywny rytm. Ich wysiłki opłaciły się w 60. minucie. Napastnik Leicester City Vardy wykorzystał okazję do stałego fragmentu gry i skierował piłkę głową do bramki w polu karnym, wyrównując wynik. Gol Vardy’ego wywołał wiwaty fanów Foxes, machających flagami i tanie koszulki piłkarskie, co bardzo dodało otuchy zawodnikom Leicester City.

Pod koniec gry na boisku często dochodziło do wypadków. Pomocnik Tottenhamu Bentancur niestety został ranny w bójce, a gra została przerwana na długi czas. Po wznowieniu gry obie strony nadal zaciekle walczyły o ostateczne zwycięstwo. W doliczonym czasie gry Ndidi z Leicester City ponownie przetestował obronę Tottenhamu, strzelając głową, ale Vicario wykonał kolejną kluczową obronę, aby zapobiec zmianie wyniku.

Ostatecznie Leicester City zremisowało z Tottenhamem 1-1 na własnym boisku, a obie drużyny zdobyły po jednym punkcie. Sezon Premier League dopiero się rozpoczął, a obie drużyny wykazały się pozytywnym nastawieniem do gry oraz doskonałym poziomem technicznym i taktycznym. Przyszłe mecze są warte naszej dalszej uwagi.